Reklama

Registrace
uživatelů online 64
přihlášeno 34 žen, 30 mužů

Diskuze

Napsat příspěvek:
Příspěvky mohou psát pouze přihlášení uživatelé.

  Jiří F. 26.8.2012, 16:54:43
Sice tu každý není počítačový nadšenec, ale přesto se tu najde někdo, koho zajímá tento fenomenální minipočítač, o který byl tak obrovský zájem, že v internetových obchodech, které ho mají v nabídce, byly třeba se napsat na pořadník a odběr byl omezen jen na 1 ks na osobu. Od 15.8.2012 už pořadník i limitace odběru opadla, lze již objednat jakýkoliv počet kusů, ale i tak se čeká několik týdnů. Od stroje samotného se nijak zvlášť závratný výkon nedá, ale mělo by to postačit na přehrávání HD videa, kancelář, internet či na emulaci slavných počítačů 80. let 20. století. Operačním systémem této mašinky je zamýšleno několik distribucí Linuxu, např. Debian, Fedore či multimediální OpenELEC nebo Raspbmc. Využití přístroje se nabízí velmi mnoho, od silně počítačových až po úplně nepočítačové.
K dispozici budou dva modely nižší jakožto A za 25 USD a vyšší jakožto B za 35 USD. Ceny nejsou konečné, není v nich započítána DPH, doprava a samozřejmě nutné příslušenství.

Parametry sestavy:
CPU 700MHz ARM11
256MB SDRAM
OpenGL ES 2.0
1080p30 H.264 high-profile decode
Composite / HDMI výstup
1x USB 2.0
SD/MMC/SDIO paměťový slot
Vyšší model navíc obsahuje další USB 2.0 port a LAN port

Více informací je na těchto stránkách:
Česky: http://www.raspi.cz a http://www.pi-raspberry.cz /> Anglicky: http://www.raspberrypi.org a http://elinux.org/RaspberryPiBoard /> Obchody: http://cz.rs-online.com/web/generalDisplay.html?id=raspberrypi ; http://www.element14.com/community/groups/raspberry-pi a http://www.alliedelec.com/RaspberryPi/ />
Jak byste tento přístroj použili? Mně slouží na chatě jako HTPC.
Nalezeno 1 záznamů